samsung good sleep režim

Pri výbere klimatizácie by sme si mali zodpovedať pár základných otázok:

1. Aký výkon klimatizácie potrebujem a kam umiestniť klimatizáciu?

Je rozdiel či potrebujem vychladiť miestnosť v rodinnom dome, bytovom dome alebo vo výškovej budove. Z hľadiska inštalácie rodinný dom predstavuje najjednoduchšie riešenie v umiestnení vonkajšej jednotky. V prípade bytového domu alebo výškovej budovy je potrebné navrhnúť či  bude vonkajšia jednotka umiestnená na stene, na streche, prípadne na inom mieste.

Veľmi dôležitou informáciou je informácia akú plochu potrebujeme vychladiť. V závislosti od nej sa určuje výkon klimatizačnej jednotky. Zjednodušene si to môžeme určiť podľa nasledujúcej tabuľky:

do 25m2 2,5 kW
25 – 40 m2 3,5 kW
40 – 60 m2 5 kW
viac ako 60 m2 6,8 kW a viac

Od veľkosti miestnosti závisí výkon klimatizácie a teda aj jej spotreba (spotreba elektrickej energie v byte či dome) čo je nepochybne tiež dôležitý parameter pri výbere klímy. Náš e-shop teplozima.sk ponúka široký sortiment produktov, ktoré spĺňajú všetky kritéria energetickej úspornosti. Veľmi dôležité je však si vybrať ten správny produkt.

2. Klimatizácia pre jednu alebo viac miestností?

Toto je veľmi podstatné aby sme rozhodli o počte klimatizácií a v neposlednom rade aj o výkone.  Chladenie jednej miestnosti sa štandardne rieši jednou vnútornou a jednou vonkajšou jednotkou. Pri dvoch a viac miestnostiach to už môžeme riešiť dvoma spôsobmi – každá vnútorná jednotka má svoju vonkajšiu (je to menej elegantné, ale lacnejšie riešenie). Druhou možnosťou je multisplit, to znamená, že máme jednu vonkajšiu jednotku a viacero vnútorných jednotiek.

3. Aké ďalšie funkcie klimatizácie využijem

Dnešné klimatizácie vedia toho viac ako len chladiť, mnohé z nich majú aj množstvo inovatívnych funkcií ako:

 • kúrenie – dnešnú klimatizáciu využijete v prechodnom období aj na vykurovanie
 • ovládanie klimatizácie mobilom cez WIFI – požadovanú teplotu si viete nastaviť prostredníctvom smartfónu cez internet ešte pred príchodom domov
 • aktívne čistenie vzduchu – čistenie vzduchu od vírusov, baktérií, prachu…
 • zvlhčovanie a odvlhčovanie vzduchu – umožňuje upraviť vlhkosť vzduchu v miestnosti
 • dizajn jednotky – klimatizácia tiež môže pôsobiť ako dizajnový doplnok Vašej obývačky

Podstatné je si zodpovedať aj to, akú miestnosť potrebujeme chladiť. Toto je dôležitý parameter pre hlučnosť jednotky – najmä u miestností na spanie. U nás nájdete klimatizácie, ktoré majú hlučnosť dokonca len 16 db, čo je pre ľudské ucho takmer nepočuteľné.

4. Jednotka on/off alebo inverter?

V dnešnej dobe sa vyrába až 90% inverterových jednotiek. Sú založené na princípe, že pri zapnutí klimatizácie má výkon aj 120% a dokáže veľmi rýchlo vychladiť miestnosť na požadovanú teplotu a následne sa výkon zníži na 20% a už len udržuje príjemnú teplotu miestnosti, čo predstavuje úsporu elektrickej energie a spôsobuje menej hluku.

Naopak on/off-ové klimatizácie od zapnutie až po vypnutie pracujú na plný výkon.

5. Kedy kupovať klimatizáciu?

Klimatizáciu najčastejšie ľudia kupujú v lete, počas horúcich letných dní. No,  využijete ju počas celého roka, napríklad v prechodných obdobiach môžete klimatizáciou kúriť, prípadne pomocou nej viete vyčistiť alebo zvlhčiť vzduch v miestnosti.

Výber a montáž klimatizácie

Ak už ste odpovedali na tieto základné otázky tak si jednoducho pomocou vyhľadávacích filtrov  môžete nájsť klimatizáciu vhodnú práve pre Vás.  Alebo nám zavolajte a radi Vám pomôžeme nájsť najvhodnejšie riešenie.

Využiť tiež môžete aj našu kalkulačku na výpočet výkonu klimatizácie, ktorá Vám poradí aký výkon klimatizácie do Vášho priestoru potrebuje.

Chcem klímu! Aký je postup?

úplne jednoduchý…

 • objednajte si termín obhliadky miesta, ktoré chcete chladiť či kúriť  na 0905 554 553
 • na obhliadke Vám náš obchodník ponúkne možné alternatívy a povie Vám konečnú cenu za klimatizáciu spolu s montážou
 • dohodneme si spoločne termín montáže
 • v deň montáže Vám naši technici odborne namontujú a zapoja klimatizáciu
 • vysvetlia vám ovládanie a funkcie Vašej novej klimatizácie
 • teraz si môžete užívať všetky výhody klimatizácie

tu naša spolupráce nekončí…

 • nemali by ste zabúdať na pravidelný servis a údržbu klimatizácie