Prísť domov z práce v letných mesiacoch a oddýchnuť si v izbe s príjemnou teplotou je na nezaplatenie. Pri horúcich dňoch nepoznáme nič príjemnejšie. To platí aj v zamestnaní, kde sa pri vysokých teplotách nepracuje najlepšie. Aby ste to docielili, odporúčame vám zadovážiť si kvalitnú klimatizačnú jednotku. Tých je však na trhu v dnešnej dobe veľmi veľa. Preto je veľmi dôležité dbať na správny výber klimatizácie do bytu. Nie všetky sú však vhodné pre každého. Existuje totiž množstvo typov, ktoré sa líšia v rôznych parametroch. Iné sú určené pre veľké miestnosti, ďalšie sú vhodné pre menšie byty.

Pozor si treba dať aj na spotrebu elektriny či jej výkon. Preto je dobré si túto problematiku poriadne naštudovať. Ak si na to netrúfate, veľmi radi vám poradia naši vyškolení pracovníci, ktorí po dodaní potrebných informácií o potencionálnom klimatizovanom priestore s tým nemajú problém. Treba však dodať, že ani tie najdrahšie voľby nemusia byť najlepšími klimatizáciami do bytu.

Klimatizácia do bytu - cena, spotreba elektriny. Vonkajšia a vnútorná jednotka - klimatizácia do bytu. Bytová klimatizácia

Chladiaci výkon, spotreba elektriny

Samotná klimatizácia má úlohu vyrovnať vnútorné a vonkajšie vplyvy prostredia na náš organizmus. Spotrebu elektriny a samotný výkon si však môžeme nastavovať sami a automatickým regulovaním zabezpečiť ich udržiavanie. Vo všeobecnosti však platí, že čím je prúdenie vzduchu rýchlejšie, tým je ten privádzaný vzduch teplejší. Výpočet chladiaceho výkonu je veľmi jednoduchý a aj takto si viete vybrať klimatizáciu do bytu.

Základným parametrom výkonu klimatizácie je celkový chladiaci výkon, ktorý udávame vo watoch. Celkovú spotrebu elektriny udáva elektrický príkon. Veľmi dôležité je dbať na čo najvyššiu efektivitu chladenia či vykurovania. Konkrétne ide o koeficient COP/EER (Koľko tepla dodá klimatizácia za 1 KW). Test klimatizácií ukázal, že tie s vyšším výkonom majú zvýšenú spotrebu a prinášajú riziko zdravotných problémov, ako je napríklad prechladnutie. Pri menšom výkone nedokáže až tak efektívne ochladiť miestnosť, na čo potrebujete vyššiu spotrebu elektriny.

Pred kúpou si vypočítajte, akú veľkú miestnosť chcete klimatizovať, či jej členitosť. Predajcu informujte v prípade, ak sa nachádza v bezprostrednej blízkosti s otvorenými priestormi, na najvyššom poschodí, ak je presklená, sú v nej zariadenia vyžarujúce teplo alebo sa v nej bude nachádzať veľa ľudí.

Aká je najlepšia klimatizácia? Pomôžu testy klimatizácii, fóra a recenzie

Ako si však vybrať klimatizáciu do bytu? Existuje množstvo faktorov, ktoré vám to uľahčia. Pomôcť vám môžu aj rôzne testy, internetové fóra alebo množstvo recenzií, ktoré nájdete na internete. Ak máte dostatok informácií o miestnosti, ktorú chcete klimatizovať, poradí vám aj každý odborne vyškolený predajca. V prvom rade musíte zhodnotiť svoje finančné možnosti, keďže aj prípadné poruchy, ich opravy či servis bude niečo stáť. Najdôležitejším faktorom je veľkosť obytného priestoru. Vypočítajte si tak jej objem a popíšte presné členenie. Podľa toho budete voliť konkrétne jej výkon. Zvoliť si môžete aj medzi tými, ktoré sa zapínajú a vypínajú automaticky alebo manuálne. Rozdiely sa nájdu aj v hlučnosti. Preto sa nájdu aj také zariadenia, ktoré sú určené do obytných priestorov a tým výrobcovia prispôsobili aj ich manipuláciu či práve reguláciu hlučnosti. Hluk je počuteľný aj z vonkajších priestorov. Menej hlučné jednotky sú vhodné práve vtedy, ak chcete používať klimatizáciu aj v noci alebo nebývate v bytovom komplexe sami a tak nechcete rušiť susedov. Dôležitým faktorom je aj to, či chcete klimatizáciu inštalovať do viacerých miestností, v tomto prípade sa vám oplatí poobzerať sa po multisplitovej klimatizácii.

Najpredávanejšia a najlepšia klimatizácia do bytu. Klíma do bytu. Ako vybrať klimatizáciu do bytu. Bytová klimatizácia

Akú značku klimatizácie odporúčame do bytov?

Na našom webe vám ponúkame množstvo rôznych druhov klimatizačných jednotiek. Akú značku klimatizácie si však zvoliť. Na výber ich máme niekoľko. Medzi tie najznámejšie a najkvalitnejšie patria Samsung, Inventor, Mitshubishi Electric, Daikin, Toshiba a iné.

Je dôležité, aby ste si presne uvedomili vaše finančné možnosti, keďže ide o dôležitú a dlhodobú investíciu. Treba počítať aj s pravidelným servisom aby ste predišli možným poruchám v budúcnosti. Tým sa však vyhnete, ak si necháte poradiť od našich zamestnancov.

Dôležitým faktorom je aj to, či chcete klimatizáciu inštalovať do viacerých miestností, v tomto prípade sa vám oplatí poobzerať sa po multisplitovej klimatizácii.

Všetky klimatizačné jednotky, ktoré vám ponúkame, sú vysokokvalitné a preto vám ich odporúčame oveľa viac, ako rôzne lacnejšie alternatívy. S tými sa môžete stretnúť najmä v rôznych veľkoskladoch alebo neautorizovaných predajniach. Správny výber klimatizácie do bytu vám vie uľahčiť a spríjemniť život, preto to nepodceňujte.