!!! Aj napriek Koronavírusu sme tu pre Vás aj naďalej !!!
TEPLOZIMA
4.93/5
340 hodnotení na zariadim.sk logo
4.93/5
340 hodnotení na zariadim.sk logo
0905 200 23624h

Montáž klimatizácie

Montáž klimatizácie do domu/bytu je častokrát dôležitejšia ako samotný výber klimatizácie.

Montáž musí byť vykonaná odborne a bez závad čo predĺži jej životnosť a bezproblémový chod.

Montáž klimatizácie šitá na mieru

Zabezpečujeme nielen predaj klimatizácií, ale aj ich odbornú montáž našimi certifikovanými pracovníkmi. Na základe obhliadky priestoru Vám vieme odporučiť to najlepšie riešenie pre Vás. Následne Vám vypracujeme cenovú ponuku. Cenu montáže ovplyvňujú viaceré faktory, akými sú napríklad použitý materiál, náročnosť inštalácie, typ a počet zariadení.

Najčastejšie montáže sú v oblasti Bratislava, Trnava, Záhorie, Nitra a okolie.
Montáž zabezpečujeme do bytov, rodinných domov alebo aj do kancelárií.

Pre dohodnutie si bezplatnej obhliadky nás kontaktujte na tomto čísle:0905 200 236.Pre dohodnutie termínu montáže alebo čistenia: 0905 220 221

Kam umiestniť klimatizáciu

Miesto, kde vnútorná jednotka bude umiestnená je dôležité nie len z dizajnového pohľadu, ale aj z praktického, pre jej správne fungovanie a najoptimálnejšie vychladenie priestoru. Napríklad jednotka nemôže byť umiestnená príliš vysoko pri strope alebo v blízkosti kuchynskej linky. Vonkajšia jednotka má tak isto svoje špecifiká v rámci umiestnenia a veľakrát je potrebné toto umiestnenie konzultovať so správcom.

Najideálnejšia je obhliadka priestoru našim obchodným zástupcom, ktorý Vám ochotne poradí a navrhne najvhodnejšie  riešenie.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať na telefónnom čísle 0905 100 606.

Predpríprava

Predpríprava na klimatizáciu

Predpríprava na klimatizáciu je základ dobrej montáže. Treba určiť správnu orientáciu a umiestnenie mediva, nezabudnúť na komunikačný kábel a v neposlednom rade správne vyspádovanie kondenzu, ktoré je nevyhnutné pre bezproblémové fungovanie klimatizácie.

Odvod kondenzátu

Každá klimatizácia pri chladení kondenzuje vodu, tzv. kondenzát, ktorý odteká z vnútornej jednotky. Najlepšie je, aby bola táto voda z klimatizácie odvedená samospádom a to buď protizápachovým sifónom pod umývadlom, na balkón do nádoby či dažďového zvodu. Je dôležité venovať dostatočnú pozornosť tejto časti inštalácií aby sa do budúcnosti predišlo komplikáciám v podobe zatečenej fasády alebo steny pod vnútornou jednotkou a škodách na majetku.

Montáž klimatizácie na zateplený dom

Jedna z mnohých dôležitých súčastí montáže klimatizácie je jej správne uchytenie . Toto uchytenie sa dá realizovať viacerými spôsobmi. Základom je vedieť na aký podklad sa bude upevňovať. Betón, tehla, ytong, drevo, hliníkový profil… Táto informácia nás navedie k správnemu vyvŕtaniu otvoru a zvoleniu odporúčaného kotviaceho materiálu.  Správne vyvŕtaný otvor pre kotviaci materiál zabezpečí aby vlastnosti hmoždinky, kotvy, poprípade chemickej kotvy zostali zachované, spolu s odporúčanou maximálnou nosnosťou  udávanou výrobcom.

Pri zateplených budovách používame profesionálne náradie a materiál určený do zatepľovacích systémov od spoločnosti Fisher.

Na tieto výrobky je spolah, hlavne čo sa týka tesnosti, eliminácie úniku tepla a možného zatekania fasády a to  nie len v byte kde sa montovalo ale aj u suseda pod ním.

Montáž klimatizácie na zateplený dom

Montáž a servis klimatizácií a tepelných čerpadiel. Do bytov, do domov a kancelárií.

Pre dohodnutie si bezplatnej obhliadky, nám zavolajte 0905 200 236 NON-STOP

Rady a tipy

Spoľahnite sa na odborníkov

Spoľahnite sa na odborníkov

Neodborná montáž klimatizácie vás môže výjsť draho Ako sa správne rozhodnúť pri výbere firmy na montáž klimatizácie do vášho bytu ...

Čítať viac
Kúrenie klimatizáciou

Kúrenie klimatizáciou

Množstvo ľudí si myslí, že klimatizácia slúži len na chladenie. Moderné klimatizačné jednotky majú ale aj iné užitočné funkcie. Ok ...

Čítať viac
Ako vybrať vhodnú klimatizáciu

Ako vybrať vhodnú klimatizáciu

Pri výbere klimatizácie by sme si mali zodpovedať pár základných otázok: 1. Aký výkon klimatizácie potrebujem a kam umiestniť kli ...

Čítať viac
Typy tepelných čerpadiel

Typy tepelných čerpadiel

Tepelné čerpadlá sú prístroje, ktoré využívajú energiu, ktoré poskytuje okolité prostredie a to v neobmedzenom množstve a zadarmo. ...

Čítať viac