TEPLOZIMA
Za posledných 30 dní sme namontovali 359 klimatizácií
Za posledných 30 dní sme namontovali 359 klimatizácií
0905 997 71124h
cart Created with Fabric.js 1.7.22

Kvalita montáže klimatizácie je najdôležitejšia

Vedeli ste, že montáž klimatizácie do domu/bytu je dôležitejšia ako samotný výber klimatizácie?

Pretože pri montovaní klimatizácie nejde o “zapojenie do zástrčky”, ale o postup činností, ktoré musia byť vykonané nie len odborne, ale aj presne na mieru vášmu priestoru. Odborná montáž vykonaná bez závad zabezpečí bezproblémový chod klimatizácie a výrazne predlžuje jej životnosť.

Odborná montáž zaručí 100% funkčnosť, efektivitu a vašu spokojnosť

My v Teplozima zabezpečujeme nielen predaj, ale aj samotnú montáž klimatizácií. Dbáme na jej odbornosť, pretože nám ide o to, aby vám klíma roky bez problémov slúžila. A uvedomujeme si vplyv montáže na životnosť klimatizácie.

TeploZima referencie

Najčastejšie montujeme v oblasti Bratislava, Trnava, Záhorie, Nitra a okolie.
Montáž zabezpečujeme do bytov, rodinných domov alebo aj do kancelárií a obchodných priestorov.

Pre dohodnutie si bezplatnej obhliadky nás kontaktujte na tomto čísle: 0905 200 236.
Pre dohodnutie termínu montáže alebo čistenia: 0905 220 221

Naše montážne tímy tvoria naši dlhoroční zamestnanci, ktorí sú pravidelne školení a všetci certifikovaní. U nás vám nehrozí, že príde klímu niekto “nahodiť” a vám o týždeň “vyfučí” chladivo a poškodí stenu a v horšom prípade zničí aj samotnú klimatizáciu.

Montáž klimatizácie je dôležití ako samotný výber klímy. Montáž klimatizácie vnútornej jednotky. Predpríprava na klimatizáciu

Montáž klimatizácie je dôležitejšia ako samotný výber klímy

Ako prebieha odborná montáž klimatizácie

Na základe obhliadky priestoru Vám odporučíme to najlepšie riešenie presne pre vás. A to nie len ohľadom montáže, ale poradíme aj so správnym výberom – podľa toho aké sú vaše požiadavky.
Následne vypracujeme cenovú ponuku. Cenu montáže ovplyvňujú viaceré faktory, hlavne:

 • použitý materiál
 • náročnosť inštalácie (prístup, umiestnenie, …)
 • typ a počet zariadení.

Dohodneme si termín, kedy prídu naši odborníci a klímu vám namontujú. Počas montáže sa vŕta do stien a prevŕtava sa fasáda jednak kvôli osadeniu vonkajšej jednotky a tiež pre vedenie kondenzátu a chladiva. Všetky vŕtania prebiehajú maximálne šetrne aby nedošlo k poškodeniu stien ani fasády a aby nevznikli nevzhľadné vedenia či už v interiéri alebo exteriéri. Montáž trvá približne 3 hodiny a vy si môžete byť istý, že už s teplom nebudú starosti.

✔️ Výhody odbornej montáže klimatizácie

 • Bezstarostná a rýchla montáž
 • Správne fungovanie klímy
 • Žiadny problém s reklamáciou
 • Nehrozí poškodenie stien a fasády
 • Nízke náklady na následnú prevádzku

❌ Riziká neodbornej montáže

 • Riziko zranenia pri montáži hlavne vonkajšej jednotky
 • Zníženie efektivity chladenia
 • Problémy pri reklamácii
 • Poškodenie fasád z stien
 • Vysoké náklady na prevádzku
 • Výrazne znížená životnosť klimatizácie

Čo sa bežne stáva po neodbornej montáži

Často-krát nám volajú nešťastní majitelia nových klimatizácii, že po neodbornej a väčšinou lacnej montáži riešia problém. No to už býva neskoro.

Zle namontovaná klimatizácia. Zatekanie klimatizácie. Ako sa predpripraviť na montáž klimatizácie. Ako namontovat klimu

 • Nesprávne umiestnená klimatizácia nefunguje efektívne – v jednej časti miestnosti máte prievan a v druhej sa potíte.
 • Klimatizácia nedokáže vychladiť priestor – nevhodne zvolený typ a výkon klímy na ktorý vás pri montáži nikto neupozornil spôsobí zbytočne vysokú spotrebu energie alebo hlučnosť klímy.
 • Odvod kondenzátu nemá správny spád – vedeli ste, že kondenzát môže byť vedený aj do drezového sifónu? Alebo do dažďového zvodu, ale je veľmi dôležité venovať pozornosť tejto časti montáže aby sa predišlo zatekaniu alebo zničeniu vnútornej alebo vonkajšej jednotky
 • Zateká fasáda – nesprávne vedený odvod kondenzátu môže spôsobiť trvalé poškodenie fasády
 • Zateká stena pod vnútornou jednotkou – toto zatekanie je obzvlášť nebezpečné, pretože spôsobuje vlhnutie stien a tvorbu plesní. V neposlednom rade ale vedie k poškodeniu samotnej jednotky
 • Dochádza k vytvoreniu tepelného mosta – ak vznikne tepelný most, budete chladiť steny alebo naopak zohrievať fasádu. Tepelný most výrazne znižuje efektivitu klimatizácie, čo následne vedie k trvale vysokým nákladom na prevádzku.
 • Pri neodbornej montáži môžete mať problém s reklamáciou – ak sa samotná jednotka pokazí, musíte dokázať, že to nie je vinou nesprávnej montáže. Ak vám ale klímu dodáme aj namontujeme my, nemôžeme sa na nikoho vyhovárať.
 • Zle zvolený materiál na vedenia chladiva – hrozí “vyfučanie” chladiva a poškodenie steny, fasády aj samotnej jednotky
 • Nesprávne natlakovanie chladiaceho systému – vedie k priamemu poškodeniu klimatizácie, ktoré nekryje záruka.

Ak už investujete do klimatizácie, potrebujete predsa aby vám aj dobre slúžila. Nemá zmysel ušetriť pár percent na nekvalitnej práci a potom mať neustále problémy. Len si to predstavte – montovali by ste si sami napríklad nové okná? To isté platí aj pre klimatizáciu.

Kedy si dať namontovať klimatizáciu aby ste sa v lete nemuseli doma potiť

Odkladať kúpu a montáž klimatizácie na obdobie keď už bude skutočne teplo výslovne neodporúčame. Každá naša montáž je 100%-ná, nemôžeme to nijak urýchliť. Aj keď máme najviac montážných tímov na Slovensku, v čase horúčav sme veľmi vyťažení. Snažíme vyjsť v ústrety každému zákazníkovi čo najskôr, no aj napriek tomu, že montujeme aj 12 hodín denne, môže byť s čakacia doba aj niekoľko týždňov.

Preto nikdy neodkladajte montáž klimatizácie na “uvidíme, či bude teplo”. Teplo bude, z našich dlhoročných skúseností vám to môžeme zaručiť.  Montujeme počas celého roka, preto je na mieste zaoberať sa klimatizáciou už v období pred najväčšími horúčavami.

Predpríprava na montáž klímy

Predpríprava na klímatizáciu je základ dobrej montáže. Treba určiť správnu orientáciu a umiestnenie mediva, nezabudnúť na komunikačný kábel a v neposlednom rade správne vyspádovanie odvodu  kondenzu, ktoré je nevyhnutné pre bezproblémové fungovanie klimatizácie.

Čierna klimatizácia v dome. Dobre namontováná klimatizácia je ozdobou interiéru. Inštalácia, zapojenie a montáž klimatizácie Kam umiestniť klimatizáciu

Miesto, kde vnútorná jednotka bude umiestnená je dôležité nie len z dizajnového pohľadu, ale aj z praktického, pre jej správne fungovanie a najoptimálnejšie vychladenie priestoru. Napríklad jednotka nemôže byť umiestnená v blízkosti kuchynskej linky. Vonkajšia jednotka má tak isto svoje špecifiká v rámci umiestnenia a veľakrát je potrebné toto umiestnenie konzultovať so správcom.

Nejlepšie je obhliadnuť priestor našim obchodným zástupcom, ktorý Vám ochotne poradí a navrhne najvhodnejšie riešenie.
Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať na telefónnom čísle 0905 200 236.

Montáž klimatizácie na zateplený dom

Jedna z mnohých dôležitých súčastí montáže klimatizácie je jej správne uchytenie. Toto uchytenie sa dá realizovať viacerými spôsobmi. Základom je vedieť na aký podklad sa bude upevňovať. Betón, tehla, ytong, drevo, hliníkový profil… Táto informácia nás navedie k správnemu vyvŕtaniu otvoru a zvoleniu odporúčaného kotviaceho materiálu.  Správne vyvŕtaný otvor pre kotviaci materiál zabezpečí aby vlastnosti hmoždinky, kotvy, poprípade chemickej kotvy zostali zachované, spolu s odporúčanou maximálnou nosnosťou udávanou výrobcom.

Pri zateplených budovách používame profesionálne náradie a materiál určený do zatepľovacích systémov od spoločnosti Fischer.

Na tieto výrobky je spoľahnutie, hlavne čo sa týka tesnosti, eliminácie úniku tepla a možného zatekania fasády a to  nie len v byte kde sa montovalo ale aj u suseda pod ním. Sme certifikovaní na kotviace systémy a naši kolegovia sú pravidelne školení na prácu s kotviacim materiálom tak, aby ste mali istotu 100% práce.

Kontaktujte nás a informujte sa nezáväzne: 0905 100 606

Montáž a servis klimatizácií a tepelných čerpadiel. Do bytov, do domov a kancelárií.

Pre dohodnutie si bezplatnej obhliadky, nám zavolajte 0905 997 711 NON-STOP

Rady a tipy

Na aký typ strechy umiestniť solárne panely? Poradíme vám

Na aký typ strechy umiestniť solárne panely? Poradíme vám

Dotácie a veľmi dobré podmienky na tvorbu solárnej energie robia z fotovoltaiky zaujímavé riešenie, nad ktorým uvažujú mnohé domác ...

Čítať viac
Prečo je dobré zvážiť pri fotovoltaike investíciu do kvalitnej batérie?

Prečo je dobré zvážiť pri fotovoltaike investíciu do kvalitnej batérie?

Súčasťou fotovoltaiky sú rôzne doplnky a typy príslušenstva. Kým niektoré si pre správny chod zariadenia musíte zaobstarať, iné sú ...

Čítať viac
Akú značku klimatizácie si vybrať?

Akú značku klimatizácie si vybrať?

Klimatizácie v súčasnosti vyrábajú viaceré značky. Kým niektoré sú charakteristické inováciami a vyššími cenami, iné sa zas zameri ...

Čítať viac
Ako získať dotáciu na tepelné čerpadlo v roku 2024?

Ako získať dotáciu na tepelné čerpadlo v roku 2024?

Rozhodli ste sa, že vyskúšate alternatívny zdroj energie a zaobstaráte si tepelné čerpadlo? V tom prípade by ste mali vedieť, že v ...

Čítať viac