TEPLOZIMA
Za posledných 30 dní sme namontovali 348 klimatizácií
Za posledných 30 dní sme namontovali 348 klimatizácií
0905 100 60624h
cart Created with Fabric.js 1.7.22

Najčastejšie kladené otázky

Cena na vašom webe je aj s montážou?

Na našom webe máme viacero produktov, niektoré z nich majú cenu ako balík s montážou, ale máme tam aj ceny klimatizácií bez montáže. Balík s montážou je vždy označený piktogramom.

Čo zahŕňa cena klimatizácie s montážou uvedená na webe?

Cena s montážou zahŕňa: – montáž a sprevádzkovanie zariadenia – inštalácia klimatizácie v štandardných podmienkach – 1x prieraz steny – odvod kondenzátu samospádom k vonkajšej jednotke – prepojovacie medené potrubie do dĺžky 3 metrov – vytvorenie elektrického napájania do dĺžky 3 metrov – príslušenstvo pre montáž (napr. konzoly pre nástennú montáž vonkajšej jednotky) – estetické krycie lišty vrátane tvaroviek pre vedenie prepojovacieho potrubia – zaškolenie obsluhy a montážny denník

Robíte aj predprípravu? Čo to obsahuje?

Samotný pojem predpríprava zahŕňa montáž CU medeného potrubia, komunikačného kábla, napájacieho kábla, tieňovacích káblov, kondenzačnej hadičky a to buď do okrasnej lišty alebo do drážky v stene. Drážku vieme vyfrézovať do tehly, panelu, betónu, ytongu, SDK steny. Trvanie montáže predprípravy je od 1 hodiny do 7 hodín.

Čo obnáša obhliadka? Je táto služba spoplatnená?

V rámci našich služieb poskytujeme aj obhliadku miesta montáže zdarma. Obhliadka trvá od 30 – 60 minút. Na nej si prejdemena komplet celé technické prevedenie montáže, porozpraváme sa o modeloch, aktuálných trendoch v klimatizáciách a poradíme s výberom.

Je možná aj montáž u vás nezakúpenej klimatizácie?

Čo sa týka klimatizácií, ktoré neboli zakúpené v našej spoločnosti aj s balíkom s montážou, vieme nainštalovať mimo sezónu a teda v mesiacoch október – marec.

Robíte servis klimatizácie, ktorá nebola zakúpená u vás?

Zabezpečujeme servis výhradne našich klimatizácií, avšak vieme spraviť servis na klimatizácie, ktoré neboli nainštalované našou spoločnosťou, a to výhradne v čase mimo sezónu v mesiacoch október – marec.

Robíte montáže aj cez víkend?

Klimatizácie inštalujeme len v pracovné dni od pondelka do piatku v čase od 8:00 do 17:00. Bohužiaľ, nemontujeme cez víkend aj z toho dôvodu, aby si naši technici oddýchli po náročnom týždni. ?

Dá sa klíma zakúpiť aj na splátky?

Klimatizácie si viete u nás zakúpiť aj na splátky cez spoločnosť Quatro.

Aké sú možnosti platby?

Za klimatizáciu viete zaplatiť prevodom na účet alebo v hotovosti v deň montáže priamo technikovi, v prípade firemných zákazníkov sa platí na faktúru.

Ako sa treba pripraviť na montáž klimatizácie?

Pri každej montáži sa snažíme byť čo najčistotnejší, disponujeme priemyslenými vysavačmi. Avšak odporúčame zákazníkom pozakrývať si elektroniku, gauč či špeciálnu podlahu / dlažbu, aby náhodou neprišlo k poškodeniu.

Aká je normálna hlučnosť vonkajšej jednotky?

Aktuálne modely klimatizácií sú veľmi tiché, priemerne majú vonkajšie jednotky od 46 dB. Avšak neodporúča sa mať v noci zapnutú klimatizáciu.

Podľa čoho vybrať klimatizáciu?

Pri výbere správnej klimatizácie zohráva hlavnú úlohu viacero faktorov. Predovšetkým potrebujeme vedieť rozlohu bytu, resp. danej miestnosti, kde chceme, aby klimatizácia bolo nainštalovaná, aby sme vedeli na základe tejto rozlohy určiť vhodný výkon klimatizácie. Ďalej je dôležité vybrať klimatizáciu na základe hlučnosti a spôsobu filtrácie vzduchu. V neposlednom rade na rozhodnutie a výber vplýva aj samotná cena či značka klimatizácie.

Prerábame / staviame dom / byt, kedy máme myslieť na klimatizáciu?

Najlepším riešením je osloviť nás ešte pred samotnou rekonštruckiou, resp. novou výstavbou, aby sme si spolu prešli všetky technické detaily na základe projektu a dohodli následne postup prác.

Mám problémy s dýchaním / som alergik, je pre mňa klíma vhodná?

Dobre udržiavaná, navrhnutá a správne nainštalovaná klimatizácia prispieva k zdravému prostrediu. Vďaka vplyvu na vlhkosť obmedzuje vytváranie prachových čiastočiek a plesní, čo je pozitívne najmä pre ľudí s alergiami. Všetky vnútorné jednotky sú vybavené filtrami. V závislosti od typu zariadenia a požiadaviek zákazníka, spôsob filtrácie môže byť rôzny. Účinnosť filtra začína pri zachytávaní prachových častíc, ale môže odstraňovať aj jemný prach a peľ, baktérie, vírusy, pachy, ale aj mikróby a dym.

Čo znamená invertorová klimatizácia?

Invertorová klimatizácia má množstvo výhod, ktoré súvisia s jej rozdielnym fungovaním. Inventor totiž dokáže zmeniť frekvenciu napätia pre kompresor v širokom rozsahu (15 až 105 Hz). Takto dokážeme regulovať výkon klimatizácie v rozmedzí 20 – 100 % požadovaného výkonu. Najväčšou výhodou je jej úspornosť. Dôležitá je vysoká energetická účinnosť. Oproti konvenčným on/off klimatizáciám dokáže invertor dosiahnuť požadovanú teplotu v miestnosti oveľa rýchlejšie. Následne už len udržiava teplotu na stanovenej úrovni. Vďaka plynulej regulácie zaistíme odoberanie len takého výkonu, ktorý je dôležitý. V tomto prípade nedochádza takmer k žiadnym energetickým stratám pri rozbiehaní kompresora. Nenastáva ani prechladzovanie, ktoré je tiež spojené s vyššími stratami.

Čo znamená windfree?

V prvom rade je dobré vedieť, že režim Wind-Free majú len klimatizácie značky Samsung. Chladiaci režim Wind-Free ™ udržiava požadovanú teplotu a eliminuje priamy prúd vzduchu tým, že pri zatvorení žalúzie dodáva vzduch cez 21 000 malých otvorov na prednom paneli jednotky a vytvára rozptýlený a jemný tok vzduchu. Laicky povedané, klimatizácia chladí a vy necítite prievan a ofuk.

Aká je priemerná životnosť klimatizácie?

Každá klimatizácie by mala vydržať v priemere 14 rokov. Avšak pre dostiahnutie takého počtu rokov odporúčame jej pravidelnú kontrolu a údržbu aspoň raz ročne. Tá predlžuje životnosť klimatizácie. Je to malá investícia v porovnaní s následnou kúpou náhradného dielu alebo dokonca novej klimatizácie.

Kedy je najvhodnejšie obdobie nainštalovať klímu?

Naša spoločnosť inštaluje klimatizácie celoročne, avšak najlepším obdobím na nainštalovanie klimatizácie je doba od októbra do marca, teda v zimnom období, a to hlavne z 2 dôvodov – najväčšie zľavy a dostupnejšie termíny inštalácií.

Ako je to s odvodom kondenzu?

Kondenz je voda, ktorá vzniká pri chladení vo vnútornej jednotke, ide prakticky o demineralizovanú vodu, je to vlhkosť z vašej miestnosti, ktorá sa vyzrážala na výmenníku vnútornej klimatizačnej jednotky. Kondenz je najlepšie odviesť samospádom, pričom musí byť dodržaný minimálny spád 1 cm na meter. Ak odvod kondenzu samospádom nie je možný, použije sa čerpadielko na odvod kondenzu. Tomuto sa však snažíme, ak je to možné, vyhnúť. Čerpadlo kondenzátu má svoju hlučnosť a keďže je spravidla umiestnené v interiéri, môže pôsobiť rušivo, najmä v noci.

Aké funkcie má klíma?

V súčasnosti sa klimatizácia využíva hlavne na vychladenie miestnosti v lete, avšak klimatizácia má aj viacero iných využití. Čoraz častejšie sa využíva ako sekundárny ohrev pri vykurovaní priestorov a miestností. Spravidla je využitie klimatizácie pri vykurovaní obmedzené len jedným faktorom, a teda prevádzkovou teplotou. Klimatizácia dokáže vykurovať do -15 °C vonkajšej teploty. Ďalšími funkciami je odvlhčovanie priestorov, čistenie vzduchu od baktérií, alergénov a peľov.

Montáž klimatizácie vykonávate vlastnými zamestnancami alebo externými živnostníkmi?

Aby sme vedeli zabezpečiť vysokú kvalitu montáže, inštalácie vykonávajú naši odborníci - chladiari.

Akú záruku poskytujete?

Poskytujeme predĺžené záruky na rôzne značky klimatizácií. Pri domácom použití poskytujeme 5 ročnú záruku na klimatizácie značky Samsung a Mitsubishi. 5 ročnú záruku na značku Inventor a ročnú záruku na klimatizácie značky Daikin. Podmienkou predĺženej záruky je vykonanie servisu 1 x za rok.

Máte klimatizácie skladom?

Áno, skladom máme vždy 1 000-1 500 ks klimatizácií najpredávanejších modelov, aby sme ich mohli zabezpečiť klientom bezproblémovo počas celého roka.

Máte inú otázku?

Máte akúkoľvek otázku? Neváhajte sa nás opýtať. Sme tu pre vás a radi vám odpovieme.


  Naši klienti o nás hovoria:

  5/5

  Hodnotilo 900+ spokojných zákazníkov

  Ďakujeme za odbornú pomoc pri výbere vhodnej klímy, za super kvalitnú a profesionálnu montáž (šikovní páni technici Pavlík a Pušec). Všetko prebehlo bez najmenšieho problému a super rýchlo. Určite vrelo odporúčam!!!

  5/5
  Elena Ž.

  Môžem len odporučiť. Máme 2 klimatizácie v byte, pričom inštalácia vyžadovala použitie vysokozdvižnej plošiny. Všetko prebehlo super a bez problémov. Chválim ochotu a ústretovú komunikáciu

  5/5
  Gabriela K.

  Velmi profesionalny pristup, perfektna montaz, mili ludia, a dokonca aj poupratovali po sebe. Vyborna komunikacia a dohody tu platia na 100%.

  Boli sme nadmieru spokojny. Vrelo odporucam tuto firmu!

  5/5
  Branislav O.

  Vrelo odporúčam Teplozima na zabezpečenie klimatizácie. Obchoďák P. Huťka bol ochotný prísť z Bratislavy na pár minút až cez 100km. Bol trpezlivý pri zodpovedaní mojich milión otázok. Montážnici (p. Lavroš a p. Menke) namontovali klímu v rodinnom dome profesionálne, rýchlo, upratali po sebe a vysvetlili mi používanie aj napojenie na wifi. Windfree klíma funguje naozaj potichu a nepočuť ani vonkajšiu jednodnotku. Dokonca sme dostali aj firemné darčeky. Maximálna spokojnosť, viac takýchto firiem s profi prístupom a zákazníckym servisom na SK. Ďakujem.

  5/5
  Martina M.

  Rýchle vybavenie, montéry boli veľký profesionáli našli hneď krabicu pod kachlickami a nerozbili mi celú kuchyňu. Veľká spokojnosť odporúčam túto firmu

  5/5
  Mario S.

  Dakujeme p. Gasparovicovi a jeho kolegovi za perfektnu pracu a trpezlivost aj pri narocnych montazach. Mame od vas uz viac klimatizacii, ale po tejto dvojici nikdy neostal na bielej stene ani jediny ,, cierny odtlacok prsta,,. Chalani ste velmi sikovni . Krasna praca. Dakujeme

  5/5
  Denisa D.

  Jedna z najlepších firiem, ktorá dodáva, montuje a servisuje klimatizačné zariadenia. Topka na trhu, na základe osobnej skúsenosti odporúčam.

  5/5
  Chiara C.

  Kvalita, ochota, spolupráca s klientom, servis, nemám čo vytknúť

  5/5
  Ivet M.

  Máme od TeploZima už druhú klimatizáciu, už 6 rokov sme veľmi spokojní, ako s obhliadkami, montážami, tak aj so servisom. Veľmi odporúčame, páči sa nám ich profesionálny prístup.

  5/5
  Simona H.

  Mám už 2 klimatizacie od TeploZima, profi pristup aj montáž a najlepsie ceny na trhu, vrelo odporúčam

  5/5
  Andrea J.

  Mám od nich klímu INVERTOR ULTRA COMFORT.

  Rýchle dodanie, profesionálna inštalácia.

  Po nainštalovaní po sebe ušetko upratali a povysávali.

  Odporúčam.

  5/5
  Rudolf M.

  Vlastnim Samsung windfree klimatizaciu kupovanu a instalovanu touto firmou. Som nadmieru spokojny. Pan Ferenecz s kolegom prisli, vysvetlili, nainstalovali tak ako som potreboval aby aj klima dobre vyzerala v priestore. Vsetko po sebe poupratovali a vycistili ak bolo treba. V podstate ako keby tam ani neboli. Mozem len odporucit

  5/5
  Rastislav B.

  Ďakujeme za kvalitne odvedenú prácu pánom Pavlík, Lavroš a Gašparovič, môže prísť leto. Maximálna spokojnosť ?

  5/5
  Žaneta S.

  Seriózny prístup, komunikácia a odbornosť práce. Pán Dvorák a Szabó previedli ukážkovú montáž.

  5/5
  Jaroslav N.

  Nakoľko patríme medzi tých pár ľudí, ktorí nie sú registrovaní na soicálnych sieťach, nemôžem ohodnotiť prácu touto formou, ale ohodnotila som ju dnes cez formulár resercations@bookio.com.

  S prácou vášho takmer nováčika mladého pána Filipa sme boli spokojní, vystupoval profesionálne, bol veľmi príjemný a servis prebehol bez problémov.

  Prajem vám veľa takýchto kolegov, ktorí robia dobré meno firme TeploZima.

  5/5
  Pani Ingrid

  Vynikajúca firma, vynikajúca komunikácia, promptné reagovanie, proste TOP. Fakt si cením extrémne prozákaznícky servis, rýchlosť reakcie. Servisáci sú vždy vysmiaty, prichádzajú načas a servis je rýchly. Nemám čo vyčítať.

  5/5
  Vladimír T.

  Vrelo odporucam TeploZima.sk ??? Nedavno sme si zakupili klimatizaciu vratane montaze. Kvalinty servis od obhliadky, cez cenovu ponuku, objednavku, dohodnutie terminu a naslednej montaze. Profesionalna, proaktivna komunikacia o aktualnom stave a priebehu realizacie od prveho kontaktu az po montaz. Od uvodneho kontaktu cela realizacia trvala iba dva tyzdne. Odporucam, maximalna spokojnost. Dakujem TeploZima.sk???

  5/5
  Majkl M.

  Technici prišli v dohodnutý termín, namontovali klimatizáciu, vyskúšali ju, zaučili obsluhu. Bolo vidieť, že už majú s montážou skúsenosti – postupovali systematicky bez zbytočných prestojov. Firmu odporúčam, v prípade potreby by som ju využil aj v budúcnosti.

  5/5
  Marko E.

  Technici prišli v stanovenom termíne. Klimatizácia bola nainštalovaná za 2.5 hod. Upratali, odskúšali, vysvetlili. Všetko prebehlo podľa očakávania. Ďakujem ???

  5/5
  Rado

  Skvelý prístup, komunikácia,obhliadka do týždňa, odporúčania fakt pre človeka,nie,aby z neho vytiahli peniaze. Montáž odborná, rýchla, všetko po sebe spratali. Bodaj by takýchto firiem bolo čo najviac

  5/5
  Matej B.

  Wau! Tak tato firma je neskutočná! Velmi velmi profesionálna, každý s kym som hovorila či už cez telefon alebo osobne boli velmi milí. Velmi odporucam! Robota rýchla a profesionálna:)

  5/5
  Katka H.

  S klimatizaciou od TeploZima sme spokojni, cely proces od ziskavania informacii az po samotnu instalaciu bol bezproblemovy. Dokonca nam bol umozneny skorsi termin dodania a montaze, z dovodu zrusenia inym zakaznikom. To sme velmi ocenili, nakolko letna sezona uz bola v plnom prude.

  5/5
  Michal K.

  Vrelo odporucam, komunikacia vyborna, rychle dodanie a aj montaz. Pracovnici sikovni, namontovali, odskusali a zaucili.

  Spokojnost.

  5/5
  Michal M.

  Napriek objednávke počas júna bola ponúknutá dodacia lehota iba 7 pracovných dní od objednávky. Montáž prebehla bez problémov, načas, všetko podľa dohody, chalani si po sebe upratali, absolútne nie je čo vytknúť. Komunikácia s firmou či cez mail alebo telefón veľmi promptná. Vrelo odporúčam každému.

  5/5
  Michaela B.

  Príjemný a ochotný prístup, pomoc s výberom, rýchla realizácia, odborná nontáž, kvalitné produkty, maximálna spokojnosť s klimatizáciou aj službami.

  5/5
  Mária Hírešová

  Zobraziť všetky recenzie

  Rady a tipy

  Vyberte si vhodnú klimatizáciu do bytu. Aké faktory brať do úvahy?

  Vyberte si vhodnú klimatizáciu do bytu. Aké faktory brať do úvahy?

  Letné mesiace sú každým rokom horúcejšie. Čoraz viac domácností preto investuje do klimatizácie, ktorá zaručí príjemný chladný int ...

  Čítať viac
  Príprava klimatizácie na letnú sezónu: Čo by ste mali vedieť?

  Príprava klimatizácie na letnú sezónu: Čo by ste mali vedieť?

  Letná sezóna sa blíži a s ňou aj vysoké teploty, ktoré vedia ovplyvniť sústredenie, spánok a mnohé ďalšie oblasti nášho života. Ak ...

  Čítať viac
  Na aký typ strechy umiestniť solárne panely? Poradíme vám

  Na aký typ strechy umiestniť solárne panely? Poradíme vám

  Dotácie a veľmi dobré podmienky na tvorbu solárnej energie robia z fotovoltaiky zaujímavé riešenie, nad ktorým uvažujú mnohé domác ...

  Čítať viac
  Prečo je dobré zvážiť pri fotovoltaike investíciu do kvalitnej batérie?

  Prečo je dobré zvážiť pri fotovoltaike investíciu do kvalitnej batérie?

  Súčasťou fotovoltaiky sú rôzne doplnky a typy príslušenstva. Kým niektoré si pre správny chod zariadenia musíte zaobstarať, iné sú ...

  Čítať viac