Za posledných 30 dní sme namontovali 209 klimatizácií
0905 210 21124h

Najčastejšie kladené otázky

Cena na vašom webe je aj s montážou?

Na našom webe máme viacero produktov, niektoré z nich majú cenu ako balík s montážou, ale máme tam aj ceny klimatizácií bez montáže. Balík s montážou je vždy označený piktogramom.

Čo zahŕňa cena klimatizácie s montážou uvedená na webe?

Cena s montážou zahŕňa: – montáž a sprevádzkovanie zariadenia – inštalácia klimatizácie v štandardných podmienkach – 1x prieraz steny – odvod kondenzátu samospádom k vonkajšej jednotke – prepojovacie medené potrubie do dĺžky 3 metrov – vytvorenie elektrického napájania do dĺžky 3 metrov – príslušenstvo pre montáž (napr. konzoly pre nástennú montáž vonkajšej jednotky) – estetické krycie lišty vrátane tvaroviek pre vedenie prepojovacieho potrubia – zaškolenie obsluhy a montážny denník

Robíte aj predprípravu? Čo to obsahuje?

Samotný pojem predpríprava zahŕňa montáž CU medeného potrubia, komunikačného kábla, napájacieho kábla, tieňovacích káblov, kondenzačnej hadičky a to buď do okrasnej lišty alebo do drážky v stene. Drážku vieme vyfrézovať do tehly, panelu, betónu, ytongu, SDK steny. Trvanie montáže predprípravy je od 1 hodiny do 7 hodín.

Čo obnáša obhliadka? Je táto služba spoplatnená?

V rámci našich služieb poskytujeme aj obhliadku miesta montáže zdarma. Obhliadka trvá od 30 – 60 minút. Na nej si prejdemena komplet celé technické prevedenie montáže, porozpraváme sa o modeloch, aktuálných trendoch v klimatizáciách a poradíme s výberom.

Je možná aj montáž u vás nezakúpenej klimatizácie?

Čo sa týka klimatizácií, ktoré neboli zakúpené v našej spoločnosti aj s balíkom s montážou, vieme nainštalovať mimo sezónu a teda v mesiacoch október – marec.

Robíte servis klimatizácie, ktorá nebola zakúpená u vás?

Zabezpečujeme servis výhradne našich klimatizácií, avšak vieme spraviť servis na klimatizácie, ktoré neboli nainštalované našou spoločnosťou, a to výhradne v čase mimo sezónu v mesiacoch október – marec.

Robíte montáže aj cez víkend?

Klimatizácie inštalujeme len v pracovné dni od pondelka do piatku v čase od 8:00 do 17:00. Bohužiaľ, nemontujeme cez víkend aj z toho dôvodu, aby si naši technici oddýchli po náročnom týždni. 😊

Dá sa klíma zakúpiť aj na splátky?

Klimatizácie si viete u nás zakúpiť aj na splátky cez spoločnosť Quatro.

Aké sú možnosti platby?

Za klimatizáciu viete zaplatiť prevodom na účet alebo v hotovosti v deň montáže priamo technikovi, v prípade firemných zákazníkov sa platí na faktúru.

Ako sa treba pripraviť na montáž klimatizácie?

Pri každej montáži sa snažíme byť čo najčistotnejší, disponujeme priemyslenými vysavačmi. Avšak odporúčame zákazníkom pozakrývať si elektroniku, gauč či špeciálnu podlahu / dlažbu, aby náhodou neprišlo k poškodeniu.

Aká je normálna hlučnosť vonkajšej jednotky?

Aktuálne modely klimatizácií sú veľmi tiché, priemerne majú vonkajšie jednotky od 46 dB. Avšak neodporúča sa mať v noci zapnutú klimatizáciu.

Podľa čoho vybrať klimatizáciu?

Pri výbere správnej klimatizácie zohráva hlavnú úlohu viacero faktorov. Predovšetkým potrebujeme vedieť rozlohu bytu, resp. danej miestnosti, kde chceme, aby klimatizácia bolo nainštalovaná, aby sme vedeli na základe tejto rozlohy určiť vhodný výkon klimatizácie. Ďalej je dôležité vybrať klimatizáciu na základe hlučnosti a spôsobu filtrácie vzduchu. V neposlednom rade na rozhodnutie a výber vplýva aj samotná cena či značka klimatizácie.

Prerábame / staviame dom / byt, kedy máme myslieť na klimatizáciu?

Najlepším riešením je osloviť nás ešte pred samotnou rekonštruckiou, resp. novou výstavbou, aby sme si spolu prešli všetky technické detaily na základe projektu a dohodli následne postup prác.

Mám problémy s dýchaním / som alergik, je pre mňa klíma vhodná?

Dobre udržiavaná, navrhnutá a správne nainštalovaná klimatizácia prispieva k zdravému prostrediu. Vďaka vplyvu na vlhkosť obmedzuje vytváranie prachových čiastočiek a plesní, čo je pozitívne najmä pre ľudí s alergiami. Všetky vnútorné jednotky sú vybavené filtrami. V závislosti od typu zariadenia a požiadaviek zákazníka, spôsob filtrácie môže byť rôzny. Účinnosť filtra začína pri zachytávaní prachových častíc, ale môže odstraňovať aj jemný prach a peľ, baktérie, vírusy, pachy, ale aj mikróby a dym.

Čo znamená invertorová klimatizácia?

Invertorová klimatizácia má množstvo výhod, ktoré súvisia s jej rozdielnym fungovaním. Inventor totiž dokáže zmeniť frekvenciu napätia pre kompresor v širokom rozsahu (15 až 105 Hz). Takto dokážeme regulovať výkon klimatizácie v rozmedzí 20 – 100 % požadovaného výkonu. Najväčšou výhodou je jej úspornosť. Dôležitá je vysoká energetická účinnosť. Oproti konvenčným on/off klimatizáciám dokáže invertor dosiahnuť požadovanú teplotu v miestnosti oveľa rýchlejšie. Následne už len udržiava teplotu na stanovenej úrovni. Vďaka plynulej regulácie zaistíme odoberanie len takého výkonu, ktorý je dôležitý. V tomto prípade nedochádza takmer k žiadnym energetickým stratám pri rozbiehaní kompresora. Nenastáva ani prechladzovanie, ktoré je tiež spojené s vyššími stratami.

Čo znamená windfree?

V prvom rade je dobré vedieť, že režim Wind-Free majú len klimatizácie značky Samsung. Chladiaci režim Wind-Free ™ udržiava požadovanú teplotu a eliminuje priamy prúd vzduchu tým, že pri zatvorení žalúzie dodáva vzduch cez 21 000 malých otvorov na prednom paneli jednotky a vytvára rozptýlený a jemný tok vzduchu. Laicky povedané, klimatizácia chladí a vy necítite prievan a ofuk.

Aká je priemerná životnosť klimatizácie?

Každá klimatizácie by mala vydržať v priemere 14 rokov. Avšak pre dostiahnutie takého počtu rokov odporúčame jej pravidelnú kontrolu a údržbu aspoň raz ročne. Tá predlžuje životnosť klimatizácie. Je to malá investícia v porovnaní s následnou kúpou náhradného dielu alebo dokonca novej klimatizácie.

Kedy je najvhodnejšie obdobie nainštalovať klímu?

Naša spoločnosť inštaluje klimatizácie celoročne, avšak najlepším obdobím na nainštalovanie klimatizácie je doba od októbra do marca, teda v zimnom období, a to hlavne z 2 dôvodov – najväčšie zľavy a dostupnejšie termíny inštalácií.

Ako je to s odvodom kondenzu?

Kondenz je voda, ktorá vzniká pri chladení vo vnútornej jednotke, ide prakticky o demineralizovanú vodu, je to vlhkosť z vašej miestnosti, ktorá sa vyzrážala na výmenníku vnútornej klimatizačnej jednotky. Kondenz je najlepšie odviesť samospádom, pričom musí byť dodržaný minimálny spád 1 cm na meter. Ak odvod kondenzu samospádom nie je možný, použije sa čerpadielko na odvod kondenzu. Tomuto sa však snažíme, ak je to možné, vyhnúť. Čerpadlo kondenzátu má svoju hlučnosť a keďže je spravidla umiestnené v interiéri, môže pôsobiť rušivo, najmä v noci.

Aké funkcie má klíma?

V súčasnosti sa klimatizácia využíva hlavne na vychladenie miestnosti v lete, avšak klimatizácia má aj viacero iných využití. Čoraz častejšie sa využíva ako sekundárny ohrev pri vykurovaní priestorov a miestností. Spravidla je využitie klimatizácie pri vykurovaní obmedzené len jedným faktorom, a teda prevádzkovou teplotou. Klimatizácia dokáže vykurovať do -15 °C vonkajšej teploty. Ďalšími funkciami je odvlhčovanie priestorov, čistenie vzduchu od baktérií, alergénov a peľov.

Montáž klimatizácie vykonávate vlastnými zamestnancami alebo externými živnostníkmi?

Aby sme vedeli zabezpečiť vysokú kvalitu montáže, inštalácie vykonávajú naši odborníci - chladiari.

Akú záruku poskytujete?

Poskytujeme predĺžené záruky na rôzne značky klimatizácií. Pri domácom použití poskytujeme 5 ročnú záruku na klimatizácie značky Samsung a Mitsubishi. 7 ročnú záruku na značku Inventor a ročnú záruku na klimatizácie značky Daikin. Podmienkou predĺženej záruky je vykonanie servisu 1 x za rok.

Máte klimatizácie skladom?

Áno, skladom máme vždy 1 000-1 500 ks klimatizácií najpredávanejších modelov, aby sme ich mohli zabezpečiť klientom bezproblémovo počas celého roka.

Máte inú otázku?

Máte akúkoľvek otázku? Neváhajte sa nás opýtať. Sme tu pre vás a radi vám odpovieme.

  Naši klienti o nás hovoria:

  5/5

  Hodnotilo 25 používateľov

  Napriek objednávke počas júna bola ponúknutá dodacia lehota iba 7 pracovných dní od objednávky. Montáž prebehla bez problémov, načas, všetko podľa dohody, chalani si po sebe upratali, absolútne nie je čo vytknúť. Komunikácia s firmou či cez mail alebo telefón veľmi promptná. Vrelo odporúčam každému.

  5/5
  Michaela B.

  Príjemný a ochotný prístup, pomoc s výberom, rýchla realizácia, odborná nontáž, kvalitné produkty, maximálna spokojnosť s klimatizáciou aj službami.

  5/5
  Mária Hírešová

  Všetko na 100% TeploZima najlepší 😁

  5/5
  Juro C.

  Veľmi rád by som odporučil telozima.sk, kde som si objednal klimatizáciu a montáž. Profesionálny prístup som cítil hneď na začiatku, kedy mi vyšli v ústrety a dokázali mi veľmi dobre poradiť a vysvetliť ktorá klimatizácia sa mi hodí. Tiež veľká pochvala patrí pánom, ktorí prišli montovať klimatizáciu. Boli veľmi ústretoví, odborníci a vysvetlili mi všetko ku klimatizácii, jednotkám aj k ovládaniu. Veľmi šikovne si s tým poradili a inštalácia tiež netrvala dlho. Taktiež po sebe všetko upratali a v byte a na balkóne ostal 100%ný poriadok. Určite využijem ďalšie služby aj v budúcnosti.

  5/5
  Spokojný zákazník Marcel

  Všetko prebehlo na výbornú, od obhliadky, po zajednanie termínu až po montáž. A to ani nevravím, že od obhliadky po montáž ubehlo len 8 dní. Mám len tú najlepšiu skúsenosť a môžem len odporúčať. Ďakujem za veľmi príjemný dojem, ktorý ste vo mne zanechali

  5/5
  Karol S.

  Super pristup, montaz bez problemov. Klima fici bez poruchy.

  5/5
  Lucia R.

  Ďakujeme za montáž už druhej klimatizácie v byte, profesionálny prístup, rýchle namontovanie, klíma funguje na jednotku, ešte aj ponožky sme dostali ako darček 
  Každopádne odporúčam aj pána technika Gašparoviča, prístup a profesionalita nikdy nesklame 

  5/5
  Lucia K.

  Tiež maximálne odporúčam, super prístup, bezproblémová montáž a hlavne veľmi šikovní technici ( p. Gašparovič s kolegom) všetko po sebe upratali a hlavne ohľadne klimatizácií všetko vysvetlili. Ďakujem

  5/5
  Simona K.

  Ďakujem za namontovanie klimatizácie, rýchla montáž bez problémov, pracovníci si po sebe upratali,vysvetlili funkčnosť. Odporúčame 👍

  5/5
  Michaela G.

  Rychla a cista praca. Odbornici, ktori sa vyznaju vo svojej praci. Velka spokojnost.

  5/5
  Katarína M.

  S touto firmou som veľmi spokojná. Pán Ferenecz a kolega, ďakujem Vám za kvalitnú prácu a profesionálny prístup. Klimatizácia bol darček pre maminku, ktorá Vám tiež pekne ďakuje.

  5/5
  Denisa T.

  Montáž prebehla perfektne, montovali páni Gergely a Gašparovič
  Ďakujeme

  5/5
  Malovec Branislav

  S montážou klimatizácie sme nadmieru spokojní, všetko prebehlo perfektne.
  Ďakujeme

  5/5
  Branislav M.

  Ďakujem za dobrú spoluprácu s vami, pánom Otahalom
  a veľmi dobre prevedenie montáže od vašich technikov.

  5/5
  Dušan S.

  Chcem sa Vám ešte raz pod’akovať za veľkú profesionalitu a super prístup k zákazníkovi. Tak ako aj Vy aj ľudia, ktorí montovali klimatizáciu odviedli skvelú prácu.

  5/5
  Tomáš M.

  Veľmi rád by som poďakoval a vyjadril môj pozitívny názor na skvelú skúsenosť, ktorú som mal s teplozimask. Dostal som nielen profesionálne rady a pomoc pri výbere klimatizácie, vyšli ste mi v ústrety s dátumom a časom inštalácie a váš prístup je veľmi príjemný a kvalitný. Taktiež kvalitná práca prebehla u mňa doma-páni, ktorí prišli montovať klimatizáciu boli veľmi ústretoví, profesionálni a vysvetlili mi všetko ku klimatizácii, jednotkám aj k ovládaniu. Veľmi šikovne si s tým poradili a inštalácia tiež netrvala dlho. Taktiež po sebe všetko upratali a v byte a na balkóne ostal 100%ný poriadok. Určite využijem vaše služby aj v budúcnosti. Vysoko dporúčam

  5/5
  Marcel J.

  Vo firme TeploZima sme si objednali montáž 3 x Samsung Windfree jednotiek do nášho domu. Bol som prekvapený, keď sa mi od mojej prvej otázky v ich online chate asi do hodiny ozval pán Vanko, aby mi poradil osobne a ponúkol bezplatnú obhliadku. Pán bol veľmi milý a poradil nám s výberom jednotiek a ich umiestnením. Pár dní na to prišli páni montážnici (naozaj páni!) Gašparovič a Gašparovič, ktorý natiahli trasy a zapojili jednotky. Išlo im to neskutočne dobre a boli milí a ústretoví. Celkovo inštaláciu hodnotím na 5*, daj by som aj 6, ale nedá sa 🙂 . Po asi dvoch mesiacoch sme mali problém s jednou vnútornou jednotkou kvôli výrobnej vade a technik (Znova pán Gašparovič), prišiel za dva dni a chybu odstránil. Znova profesionálny prístup a veľmi rýchle riešenie. Spoločnosť TeploZima môžem naozaj len odporúčať.

  Vaši spokojní zákazníci

  5/5
  Spokojní zákazníci

  Dobrý deň. Dnes (21.10.2010) nám bola urobená montáž klimatizácie Samsung Cebu 3,5 kw. S montážou sme veľmi spokojní.  Páni boli ústretoví, šikovní a pekne vysvetlili všetko, na čo sme sa pýtali. Ďakujeme.

  S pozdravom Martina

  5/5
  Martina M.

  Vd’aka za šikovnú montáž a zanechanie čistého priestoru. Pozdravujem chlapcov.

  5/5
  Monika M.

  Dobrý deň, chcem sa poďakovať za montáž klimatizácie. Naša vďaka p. Gašparovičovi. Milý človek, empatické jednanie so starými ľuďmi, odborne zdatný, sme veľmi radi že sme ho spoznali. Vybrali sme si fajn firmu. S vďakou manželia Zúdoroví

  5/5
  Irena Zúdorová

  Tak odborný prístup som ani neočakávala. Som veľmi príjemne prekvapená znalosťami pána, ktorý nám poradil a samozrejme spokojná so samotnou montážou aj vybranou klímou. Super.

  5/5
  Juliana
  Dobrý deň,
  týmto sa Vám chceme poďakovať za predaj a následnú montáž klimatizácie.
  Montáž vykonávali páni Gergely a Matušica.
  S ich prácou sme aj s manželkou nadmieru spokojní.
  Už dávno sme nezažili majstrov, ktorí boli takto dokonale zohraní, vedeli čo robia a mali profesionálny prístup.
  Najviac prekvapení sme boli z toho ako po sebe dôkladne upratali (zvyčajne to firmy nerobia a nemajú to v popise práce).
  Taktiež odborné bolo zaučenie do využívania namontovanej klimatizácie, poradentsvo ohľadom údržby a pravidelného servisu.
  Veľmi sme boli prekvapení darčekmi od Vašej spoločnosti, ktoré nás veľmi potešili.
  5/5
  Leonard G.

  Príjemný dobrý deň Vám prajem, pán riaditeľ,

  vyslovujem týmto maximálne možné uznanie a pochvalu pre Vašich montážnikov Pavlíka a Pušeca, ktorý ma svojim pro-klientským prístupom a profesionálnym nadhľadom uistili v tom, že inštalácia klimatizácie Samsung do nášho RD Vašou firmou bola tým najlepším mojim rozhodnutím. S takým pracovným zanietením, prehľadom a erudovanosťou som sa ešte nestretol. Nielenže boli max. dochvílni, ale aj inštaláciu klimatizácie stihli v pre mňa prekvapivom čase 31.10.2019.
  Bolo mi cťou ich poznať a skutočne som rád, že aj p. Palečka mi cennými radami pomohol vybrať ten najlepší variant domácej klimatizácie. Trvalo mi to síce dlhšie, lež som vybral optimálny model a lež som pochopil, že klimatizácia je pre náš dom nevyhnutnosťou, ale teraz môžem na ich adresu a na adresu pána Palečku smerovať len moju maximálnu spokojnosť a chválu (možno ani neviete akých skvelých pracovníkov máte vo Vašom tíme), len tak ďalej. Pevne verím, že moju nádej do značky vloženú, nesklamete… a určite budem odporúčať Vašu firmu pre inštaláciu klímy v mojej rodine a mojim známym.

  Ďakujem Vám a prajem Vám všetko dobré

  S úctou A.H.

  5/5
  Inštalácia klimatizácie Samsung

  Odborná a profesionálna montáž. Splnené všetky dohodnuté podmienky a spôsob montáže. Príjemní tím ľudí a naozaj profesionálny prístup. Presne to, čo od firmy, ktorá ponúka služby očakávam. Určite odporúčam.

  5/5
  Miska J.

  Chcem sa poďakovať, že klíma mi bola tak skoro nainštalovaná, pochváliť chlapcov, čo tu boli, milí, slušní, ústretoví, klobúk dole. Ak sa bude dať, určite vás ako firmu budem odporúčať. Želám pekný deň a nech sa darí.

  5/5
  Zákazníčka z Malaciek

  Zobraziť všetky recenzie

  Rady a tipy

  Porovnali sme pre vás klimatizácie Daikin Perfera a Inventor Ultra Comfort

  Porovnali sme pre vás klimatizácie Daikin Perfera a Inventor Ultra Comfort

          Daikin Perfera si už na prvý pohľad získa srdcia  milovníkov minimalistického a čistéh ...

  Čítať viac
  Porovnanie nákladov na vykurovanie rodinného domu (tradičné spôsoby vykurovania)

  Porovnanie nákladov na vykurovanie rodinného domu (tradičné spôsoby vykurovania)

  1. Plynový vykurovací systém Medzi najrozšírenejšie spôsoby vykurovania patrí vykurovanie zemným plynom. Vďaka spaľovaciemu efekt ...

  Čítať viac
  Ako postupovať pri vybavení dotácie na tepelné čerpadlá

  Ako postupovať pri vybavení dotácie na tepelné čerpadlá

  Čo všetko potrebujete vedieť predtým ako požiadate o dotáciu? Celoslovenský projekt Zelená domácnostiam II. umožňuje získať prísp ...

  Čítať viac