Oblasť tepelných čerpadiel prechádza neustálymi zmenami. Výrobcovia prichádzajú každý rok s novými výrobkami, ktoré zjednodušujú používanie a efektívne znižujú náklady na vykurovanie. Zaujímajú vás inovácie a chceli by ste vedieť, čo všetko poskytujú moderné čerpadlá, ktoré aktuálne nájdete na trhu? Ste na správnom mieste.

Tepelné čerpadlo, ktoré je možné ovládať cez aplikáciu.

Tichý chod

K najpopulárnejším druhom tepelných čerpadiel sa radia splitové. Tie sú známe tým, že jedna ich časť sa nachádza vonku a druhá vo vnútri, napríklad v pivnici alebo v technickej miestnosti. A práve tá musí byť tichá, aby vás zbytočne nerušila pri práci, oddychu, komunikácii s blízkymi alebo pri spánku.

Dobrou správou však je, že väčšina moderných čerpadiel, ktoré dnes nájdete na trhu, nebude vyrušovať ani vás, ani vašich susedov. Vonkajšie jednotky majú spravidla maximálne 40 dB, pričom vnútorné oveľa menej.

V našom e-shope delíme hlučnosť čerpadiel do štyroch základných kategórií. Prvou a tou najtichšou je kategória “Nepočuteľná”. Spadajú do nej výrobky, na ktoré po zapnutí hneď zabudnete. Nie je ich totižto vôbec počuť

Ďalšími kategóriami sú “Ako šepot” a “Ako ľahký dážď”. Sem spadajú čerpadlá, ktoré môžete v niektorých prípadoch počuť, no počas dňa či noci by vás nemali nijako rušiť. Poslednou z možností je kategória “Ako chladnička”. Tieto čerpadlá je síce počuť, no ich zvuk nie je o nič hlasnejší ako ten, ktorý vydáva chladnička v kuchyni.

Wi-Fi pripojenie

Jednou z najnovších inovácií a funkcií je Wi-Fi pripojenie, ktoré umožňuje čerpadlo ovládať prostredníctvom aplikácie v mobilnom telefóne. Teplotu a ďalšie nastavenia si viete upraviť aj na diaľku, napríklad počas cesty z práce. Máte tak istotu, že keď dorazíte domov, vojdete do príjemne vyhriateho príbytku.

Wi-Fi pripojenie môže byť bežnou súčasťou tepelného čerpadla, prípadne ako doplnok za príplatok.

Vysoká energetická trieda

Platí, že čím je energetická trieda vyššia, tým viac energie dokážu čerpadlá ušetriť. Najvyššou triedou je A+++, pričom veľmi dobrú spotrebu dosahujú aj triedy A++, A+ a A. Kúpu tepelných čerpadiel s označením B, C alebo D si poriadne premyslite. Ich prevádzka je príliš nákladná.

Nadčasový a minimalistický dizajn

Ak sa rozhodnete pre splitové tepelné čerpadlo, počítajte s tým, že vonkajšia časť výrazne ovplyvní vzhľad vášho domu. Výrobcovia práve preto začali myslieť nielen na výkon, ale aj na samotný dizajn. Ten je minimalistický a čistý. Jednoducho sa kombinuje s akoukoľvek fasádou, záhradnými doplnkami alebo rastlinami nachádzajúcimi sa v okolí.

Praktické ovládanie

Rovnako ako moderné teplovzdušné ohrievače alebo klimatizácie, aj čerpadlá môžete ovládať viacerými spôsobmi. Jedným z nich je spomínaná aplikácia. Tú si stačí stiahnuť do smartfónu, pripojiť k vašej jednotke a následne si vybrať požadované nastavenie.

Druhým spôsobom je diaľkový ovládač, ktorý môže byť káblový alebo bezkáblový. Bezkáblový je výhodný v tom, že sa s ním dá pohybovať po celej domácnosti. Spravidla je kompaktný a má menší displej. Káblový ovládač je pripevnený na stene. Môže mať tlačidlá alebo farebnú dotykovú obrazovku.

Vysoká účinnosť

Najnovšie tepelné čerpadlá vedia odolávať nízkym teplotám aj mrazom. Zaisťujú tak vysokú účinnosť počas celej vykurovacej sezóny. Minimálne a maximálne teploty, pri ktorých dokáže zariadenie pracovať, sa odlišujú v závislosti od zvoleného modelu. Mnohým z nich však nevadí rozsah od -25 °C do 45 °C, či dokonca viac.

Premýšľate, že by ste investovali do inovatívneho spôsobu vykurovania? Obráťte sa na nás. Veľmi radi vám poradíme s výberom aj montážou tepelných čerpadiel v Bratislave a v iných častiach Slovenska.