Bezprievanové klimatizácie, presne takto by sme ich mohli zjednodušene nazvať. Z množstva modelov, ktoré rada WindFree ponúka je naozaj z čoho vyberať.

Samsung wind free klimatizácia na modrej stene

Klimatizácia Samsung WindFree

Funkcionalita klimatizácií Samsung WindFree

Predpokladáme, že aj s minimálnym prehľadom vo svete klimatizácií Vás výraz WindFree zrejme neobišiel. Nástenné klimatizácie z rady WindFree spoznáte už na prvý pohľad, a to práve vďaka tisícom voľným okom viditeľným mikrootvorom, ktoré týmto klimatizáciám prepožičiavajú unikátny dizajn. Od najznámejšieho modelu Samsung WindFree Comfort až po rady Elite, Pure, Avant, a klimatizácie vhodné do multisplitu. V čom je teda technológia WindFree klimatizácií tak výnimočná?

Táto moderná technológia spočíva v už spomínanom špeciálnom dizajne s malými mikrootvormi,  ktoré zabezpečia jemnú a rovnomernú distribúciu vzduchu po celej miestnosti.

Pomocou týchto mikrootvorov sa vytvorí ideálne prostredie bez obťažujúceho a zdraviu škodlivého prievanu, iba s príjemným chladným vzduchom.

Princíp technológie spočíva z troch základných krokov:

  1. Otvorí sa predný panel a režim rýchleho chladenia rýchlo vychladí miestnosť od jedného rohu k druhému.
  2. Nastavená teplota sa dosiahne v režime rýchleho chladenia a predný panel sa zatvorí.
  3. Režim WindFree™ šíri čerstvý vzduch jednotne prostredníctvom tisícov mikrootvorov.

Nastavená teplota sa dosiahne v režime rýchleho chladenia

Nastavená teplota sa dosiahne v režime rýchleho chladenia a predný panel sa zatvorí.

Nastavená teplota sa dosiahne v režime rýchleho chladenia

Režim WindFree™ šíri čerstvý vzduch jednotne prostredníctvom tisícov mikrootvorov.

Režim WindFree™ šíri čerstvý vzduch

Ďalšou z výhod všetkých WindFree klimatizácií, ktorú musíme vypichnúť, je ich relatívne nízka hlučnosť, o ktorú sa postará chladenie WindFree Cooling. Jedná sa o nízkootáčkové chladenie otestované prísnymi skúškami v bezodrazovej miestnosti.

Všetky modely sú vybavené kompresorom Digital Inventor Boost, ktorý vďaka silným neodýmovým magnetom a tlmiču  dopomôže ochladiť okolité prostredie rýchlo, nízkonákladovo, s ohľadom na životné prostredie a súčasne minimalizuje vibrácie a hluk z vnútornej jednotky.

Vďaka funkcií chladenia WindFree jednotky spotrebúvajú len minimum energie, v priemere až o 77% ako v režime rýchleho chladenia.

Výkon a všetky nastavenia si viete navyše kompletne spravovať v aplikácií Samsung SmartThings, čo už býva pri väčšine klimatizácií štandardom , ktorý prispeje k vyššiemu užívateľskému komfortu.

Modelové rady klimatizácie Samsung WindFree

Poďme si ale popísať hlavné rozdiely medzi jednotlivými modelmi Samsung Windfree.

Ako prvý si priblížime Samsung WindFree Comfort v energetickej triede A++ s hlučnosťou 19 dCB, ktorý je vybavený Filtrom Easy Plus. Filter Easy Plus s hustou sieťovinou nachádzajúci sa zvonku na hornej strane je ľahko vyberateľný a umývateľný. Navyše jeho antibakteriálny povrch chráni pred nebezpečnými nečistotami vo vzduchu.

 

Klimatizácia Samsung WindFree Comfort s ovládačom.

Klimatizácia Samsung WindFree Comfort

 

Ďalší z modelov, Samsung WindFree Avant v rovnakej energetickej triede, avšak v nižších decibeloch hlučnosti (iba 16 dB) sa líši najmä filtrom. Easy plus filter tu nahrádza TriCare filter s vysokou účinnosťou na elimináciu prachu, vlákien a zvieracích chlpov. V spolupráci so zeolovitym povrchom eliminuje aj vírusy, baktérie a alergény. Model Avant okrem toho ponúka aj senzor na detekciu pohybu.

WindFree Pure, ponúka takmer totožné funkcie ako model Avant, avšak znova sa odlišuje filtrom. Samsung WindFree Pure je známy svojím jedinečným filtrom PM1.0. , naviac má aj funkciu Freeze Wash. Ako jediný model z rady WindFree je teda schopný si vďaka tejto funkcií sám dezinfikovať výparník pomocou zmrazovania.

Samsung WindFree Elite, dalo by sa povedať, model najvyššej triedy, sa pýši hlučnosťou iba 16 dB, energetickou triedou až A+++, už spomínaným Tricare filtrom a pohybovým senzorom.

Veríme, že sme Vám týmto článkom aspoň v skratke priblížili v čom spočíva WindFree technológia a aké sú jej výhody.

Pre bližšie informácie neváhajte osloviť niektorého z našich obchodno – technických zástupcov, radi Vám ochotne poradia a pomôžu.