REKUPERAČNÉ JEDNOTKY

V súčasnosti, sú domy stavané z kvalitných materiálov a používajú sa okná s výbornou tesnosťou. Je preto vhodné zabezpečiť v dome stálu výmenu vzduchu. Vetranie pomocou rekuperačných jednotiek  zvyšuje kvalitu vnútorného prostredia, šetrí energiu vďaka spätnému získavaniu tepla a zabraňuje vzniku nadmernej vlhkosti v dome.

 

Ako funguje rekuperácia? 

Pri nútenom vetraní so spätným získavaním tepla dochádza k odovzdaniu tepelnej energie medzi odvádzaným a privádzaným vzduchom. Tento prenos tepla sa uskutočňuje v rekuperačnom výmeníku vo vzduchotechnickej jednotke.

Rekuperačný výmenník je zložený z teplovýmenných dosiek, medzi ktorými prúdi teplý a studený vzduch. Prúdy privádzaného a odvádzaného vzduchu sú oddelené. Pozitývom je, že nemôže doisť k ich zmiešaniu a tým pádom k prenosu pachov.

Rekuperačné výmenníky môžu byť plastové príp. lepenkové, ktoré dokážu preniesť do privádzaného vzduchu zároveň vlhkosť. Účinnosť rekuperácie tepla môže byť 80-95% v závislosti od zvoleného rekuperačného výmenníka a prietokového objemu vzduchu, ktorý ním prechádza.

Dodanie zvyšnej tepelnej energie potrebnej na dohriatie privádzaného vzduchu na požadovanú teplotu zabezpečuje teplovodný alebo elektrický ohrievač, ktorý môže byť súčasťou vzduchotechnickej jednotky alebo je osadený priamo do prívodného potrubia

 

Triediť podľa: Názvu Zotriediť produkty podľa názvu produktu | Ceny Zotriediť produkty podľa ceny produktu
Štítok:

 

KLIMATIZÁCIE S MONTÁŽOU

 

certificate
Naša spoločnosť sa zaoberá predajom, montážou a servisom klimatizačných zariadení, vzduchotechniky a tepelných čerpadiel predovšetkým v okrese Bratislava.

Sme jedna z mála firiem, ktorá je certifikovaným členom slovenského chladiarenského zväzu. Taktiež ako jedna z mála firiem disponujeme najvyššou európskou certifikáciou pre montáž tepelných čerpadiel.

 

viac

 

 

Prečo práve my?
  1. Showroom
  2. Odborné poradenstvo
  3. Záruka 5 rokov
  4. Odborná montáž
  5. Tovar skladom
  6. Overenie spokojnosti
  7. ISO certifikácia
Sme certifikovaným členom slovenského chladiarenského zväzu. Disponujeme európskou certifikáciou.
viac informácií ..